Mielőtt az idei első Szelidi tavi horgászverseny megkezdődne, március 29-én összesen 380 kilogramm, darabonként 5-10 kilós, chippel megjelölt pontyot telepítettek hazánk ötödik legnagyobb tavába.
Világszenzációnak lehettek tanúi mindazok, akik április 15-én este kisétáltak Kiskőrös város főterére. A Petőfi200 Emlékév programjaihoz csatlakozva, Kovács Tamás kiskőrösi vállalkozó, a Lasershow Hungary International Kft. tulajdonosa, csapatával egy egyedülálló kezdeményezést valósított meg.
Új „kolléga” kezdte meg szolgálatát a Bács-Kiskun Megyei Oktatókórház Kalocsai Szent Kereszt Kórház Pszichiátriai Rehabilitációs Nappali Kórházában és Foglalkoztatójában. Szolgálatba lépésének már az első pillanatai is formabontóak voltak. Lábkörmei kopogásával verte fel a folyosó csendjét, gyorsan mindent körbe szimatolt, majd izgatottan körbejárta a Nappali Kórházat, hogy mindenkitől bezsebeljen egy-egy simogatást. Az új jövevényről Bagó István szakmai koordinátort kérdeztük.
\nA szakember elmondta:
\n
A kecskeméti Vármegyeházán Takácsné Stalter Judit Császártöltés polgármestere és még vele együtt, közel 60 Bács-Kiskun vármegyei település polgármestere írt alá támogatási szerződést több mint 8 milliárd forint értékben a TOP Plusz program keretében.
A Petőfi 200 ünnepségsorozat színvonalából azonban nem engednek
\n
\nA Petőfi200 ünnepségsorozat méltó megrendezése és az elszabadult energiaárak kezelése látszik a 2023-as év legfontosabb feladatának Kiskőrösön. Erről is beszélgettünk Domonyi László polgármesterrel a hagyományos évindító interjú alkalmával.
\n
A terveknek megfelelően halad a kiskőrösi Bem József Általános iskola bővítése, az egy évvel ezelőtt megkezdett építkezés jelen pillanatban 80 százalékos készültségben van.
Lupták György ny. evangélikus esperes rovata
\n2017 óta szélsőséges iszlamisták üldözik rendszeresen a keresztyéneket Mozambikban. Lorena (a neve megváltoztatva) is itt élt, egy faluban. Így vall: -"Hallottuk, hogy jönnek az iszlámista harcosok. Emiatt gyorsan elfutottunk, ki a faluból, a földjeinkre. De az embereink éppen halászni voltak, és azonnal elfogták őket, amint partot értek" - számolt be Lorena. Nem sokkal később a menekülőket is felfedezték, és fegyverrel fenyegetve terelték vissza őket a faluba. Lorena elmondta, hogy a támadók lefejezték a falu férfiait, ezt a nőknek és a gyerekeknek végig kellett nézniük. Lorena gyermekeivel elmenekült a falujából, messze maga mögött hagyva a szörnyű emlékek helyszínét. Most egy nagyobb városban élnek, ahol rokonoknál találtak menedéket. Az átélt szörnyűségek ellenére Lorena ezt mondja: -"Senki másban nem bízom, csak Jézus Krisztusban. Mert ő nem hagyott el engem."
\n
Évértékelő interjú Takácsné Stalter Judittal, Császártöltés polgármesterével
\n– Ez az év sem volt könnyű. A visszatekintést mindig ezzel kezdjük, aztán végül mégis kikerekedik belőle, hogy minden adódó lehetőséget megragadtunk. Idén is elégedettek lehetünk úgy a pályázatok és felújítások, mint a rendezvények tekintetében. Kijelenthetem, hogy amit szerettünk volna, azt eddig még mindig valóra váltottuk – bocsátja előre Takácsné Stalter Judit, Császártöltés polgármestere, amikor a 2022-es esztendő értékelésére kérem.
\n
Szilveszteri és újévi hangverseny, kiállítás és színházi előadás is várja az érdeklődőket december 30. és január 1-je között Kiskőrösön, a Petőfi-szilveszter rendezvényen a költő születésének 200. évfordulója alkalmából.
A Petőfi 200 Emlékévhez kapcsolódóan gasztronómiai kuriózumok születtek az elmúlt hónapokban Kiskőrösön és Soltvadkerten. Mivel a történelmi szaklapokban egyértelmű utalás van arra, hogy a márciusi ifjak, köztük Petőfi Sándor a forradalom kirobbantása előtt a Pilvax Kávéházban kávélikőrt fogyasztottak, így Kiskőrösön elkészítették annak a költő nevével fémjelzett változatát, aminek felhasználásával Soltvadkerten egy csodálatos ízvilágú süteményt álmodtak meg.
December 2-án Soltvadkerten három cégszomszéd – a Autó-Veinhardt Kft., a Szalai-Ker Kft., és a Kiskun-Agro Kft. – fogott össze, hogy elhozzák a Mikulást a gyerekeknek, és fényfüzérekkel díszített traktorokkal vonuljanak fel a település utcáin.
Polgármestersége eddigi húsz esztendejének egyik legeredményesebb évét zárja Suhajda Antal. Ahogy a település első embere fogalmaz: nehéz, de eredményes és mozgalmas időszakként vonul be Akasztó történetébe 2022.
SOLTVADKERT - Tizenharmadik alkalommal rendeztek Márton-napi borünnepet Soltvadkert Város Önkormányzata, Soltvadkert Hegyközség, a Kunsági Borvidék Hegyközségi Tanácsa és a Kramer Fülöp Borlovagrend közös szervezésében november 11-én Soltvadkerten, a Sportcsarnokban. A szakmai előadásokkal induló ünnepnap előadóit és résztvevőit Temerini Ferenc polgármester, Font Sándor országgyűlési képviselő, az Országgyűlés Mezőgazdasági Bizottságának elnöke és Frittmann János, a Kunság Borvidék és a Soltvadkerti Hegyközség elnöke köszöntötte.
Ünnepélyes keretek között adták át november 11-én Császártöltésen a felújított Polgármesteri Hivatal épületét. A Magyar Falu Programban elnyert 120 millió forintnak köszönhetően az energetikai felújítás során új tetőszerkezetet, új nyílászárókat és külső hőszigetelést kapott az épület, napelemeket szereltek fel és a fűtéskorszerűsítés is megtörtént.
\n A rendezvényen részt vett Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter, Bányai Gábor kormánybiztos, országgyűlési képviselő, Rideg László, a Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés elnöke és Takácsné Stalter Judit polgármester.
\n
Az 53. sz. főút, Soltvadkert elkerülő szakaszának építése ütemezetten halad. A NIF Zrt. beruházásában megvalósuló fejlesztésnek köszönhetően a lakosok biztonságosabban közlekedhetnek majd és ezzel egyidejűleg csökken Soltvadkert zajterhelése, valamint légszennyezettségi értékei is. A kivitelezés alapkőletételi eseményén beszédet mondott Mosóczi László, miniszteri tanácsadó, Font Sándor országgyűlési képviselő, Temerini Ferenc, Soltvadkert polgármestere és Nyul Zoltán, a NIF Zrt. beruházási vezérigazgató-helyettese.
„Zavartalanul működik továbbra is a Csecsemő-és gyermekgyógyászati osztály, illetve a szülészeti ellátás a Bács-Kiskun Megyei Oktatókórház Kalocsai Szent Kereszt Kórház telephelyén.” Az erről szóló a közlemény november 16-án, szerdán jelent meg a megyei kórház közösségi oldalán, nagy örömöt okozva a kalocsai szülészeti, valamint csecsemő- és gyermekellátásért aggódónknak. Néhány napra ugyanis bizonytalanná vált ezek sorsa.
2022. december 30-án lesz ötven esztendeje, hogy Kiskőrös, a korábbi nagyközség, városi rangot nyert. Az erről tanúskodó, kézzel festett, báránybőr-pergamenből készült díszes oklevelet maga Losonczi Pál, a Népköztársaság Elnöki Tanácsának elnöke hozta el és adta át a város kulcsával együtt dr. Oláh Pál tanácselnöknek. Így Petőfi Sándor születésének 150. évfordulóját szülőhelye immár városként érhette meg – emlékeztet Turán István helytörténész, amikor arra kérem, elevenítse fel az ötven évvel ezelőtt történteket és annak napjainkra, Kiskőrös fejlődésére gyakorolt hatásait.
150 éves a keceli rendőrőrs, a jeles alkalomból szeptember 29-én 16 órakor Fekete Szabolcs plébános celebrált szentmisét a keceli Szentháromság templomban.
Egy Nagy Lászlóval (1925-1978) készült portréfilmben kérdezik a költőtől, hogy mit üzen az ezredforduló utáni nemzedéknek. Nagy László szállóigévé lett válasza: „Ha lesz emberi arcuk egyáltalán, akkor csókolom őket.” Mindig is időszerű a kérdés –, lesz-e emberi arcuk az utánunk jövőknek?