2025. március 14-én, 17 órakor Ünnepi műsorral és koszorúzással emlékeztünk meg a ’48-as forradalom és szabadságharc hőseire a Gyöngyház Művelődési Központban és a Hősök terén.
Solton több mint 100 éves hagyományra tekint vissza a helyi és a környékbeli borok versenyeztetése, és hogy lesz folytatás, annak reményét az idei versenybe benevezett számos fiatal kitűnőbbnél kitűnőbb bora csillantotta fel. A Báslána Borászat pincéjében március 12-én megtartott borbírálatot az általános iskola ebédlőjében pénteken, március 15-e előestéjén megrendezett díjátadó és a zenés borvacsora követte.
Nem volt kegyes az időjárás március 15-én, az 1848-as Forradalom és Szabadságharc 177. évfordulóján. Kitartóan szemerkélt az eső, így a főtéri Petőfi szobor mellett felállított színpad helyett a művelődési központ színháztermében tartották meg a városi ünnepséget.
2025. március 14-én Soltvadkerten a Szent Korona Cukrászdában tartották Pálinkás Szilvia: Bennem élő álmod című regényének író-olvasó találkozóját. A november végi kiskőrösi könyvbemutató után az írónő ismét meglepetésekkel készült, és a patinás kávéházi környezetben egy különleges időutazás részesei lehettek a jelenlévők.
Február 18-án a Kiskőrösi EGYMI méltó keretek között adott otthont egy felemelő eseménynek. A szavalóverseny nem csupán a versek és az irodalom iránti szeretetet hozta közelebb a résztvevőkhöz, hanem tisztelgés is volt a néhai intézményvezető Radicsné Szerencsés Terézia emléke előtt.
Az Úttörténeti Múzeum új érdekessége egy Dingler úthenger és egy Ford F350-es gépjármű, amivel nemrégiben bővült a gyűjtemény. A tavalyi évre visszatekintve a látogatói szám bővüléséről számolt be Turán István a Kiskőrösi Úttörténeti Múzeum igazgatója, mintegy 16.100 fő kereste fel az intézményt.
Különleges vendégeket fogadtak december 10-én a Bem József Általános Iskolában. A Magyar-Kínai Kulturális és Oktatási Egyesület szervezésében Pekingből érkezett egy 42 fős iskolai delegáció Kiskőrösre, hogy személyesen ismerkedjenek a magyar kultúrával, az oktatási rendszerrel és Petőfi munkásságával.
Császártöltésen, a sportcsarnokban tartotta meg a Német Önkormányzatok Bács-kiskun Megyei Szövetsége a már hagyományossá vált Kultúrnapját november 17-én.
Nem sok mozgásteret hagyott az interjú időpontjának kiválasztására Kutyifa Ákos időbeosztása: Irakból hazatérve, Törökországba készülve beszélgettünk a fiatal, Kiskőröshöz ezer szállal kötődő régésszel a régi korok kultúráit különböző tárgyi leletek alapján tanulmányozó archeológia tudományáról és az ő témához való kötődéséről.
Kiskőrös város önkormányzati vagyona újabb, nagy szülöttjéhez, Petőfi Sándorhoz köthető műalkotással gazdagodik. A bulgáriai Várna település önkormányzata Petőfi Sándor műveinek egyik bulgár fordítójának fejszobrát adományozza a városnak. Az ajándék elfogadásáról a november 6-i ülésen tárgyalt a képviselő-testület.
A kiskőrösi származású trombitaművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Akadémia tanára, Boldoczki Gábor is bekerült a 2024-es Prima Primissima Közönségdíjas jelöltjei közé. Gábor a Magyar Zeneművészet kategória jelöltje.
Boldoczki Sándor Kiskőrös ismert és elismert zenepedagógusa 80. születésnapja alkalmából november 2-án hálaadó zenés istentiszteletet tartottak Kiskőrösön az evangélikus templomban. A különleges, meghitt eseményen családtagjai, barátai, egykori tanítványai és tisztelői gyűltek össze, hogy együtt adjanak hálát Sanyi bácsi életéért és munkásságáért.
\n
\n
Petőfi Sándor születési helyének méltó, nemzeti hagyományainkhoz illeszkedő fejlesztése a célja annak az együttműködési megállapodásnak, amely Kiskőrös Város Önkormányzata és Magyarország Kormánya között köttetett. Ezt szeptember 4-én sajtótájékoztatón jelentette be Kiskőrösön Vincze Máté, közgyűjteményekért és kulturális fejlesztésekért felelős helyettes államtitkár és Domonyi László, Kiskőrös Város polgármestere. Milyen beruházásokról van szó pontosan, milyen út vezetett idáig és milyen távlatokban lehet a megvalósításban gondolkodni? Többek között erről is beszélgettünk Font Sándor országgyűlési képviselővel.
A Schneider Electric dunavecsei okosgyára, a Duna Smart Power Systems (DSPS) megvalósítása során feltárt régészeti leletekből nyílt a közelmúltban minikiállítás az üzem előcsarnokában. A tárlat többek között újkőkori használati tárgyakat, római kori „luxuskerámiát”, valamint egy temetkezési helyen talált gyöngyöket és karperecet tartalmaz. Leírások és illusztrációk is segítik, hogy a gyárba látogatók pontosabb képet alkothassanak arról, hogyan éltek évezredekkel ezelőtt ezen a területen az emberek.
Meghitt megemlékezést tartottak Kiskőrösön, Petőfi Sándor szülőházának udvarán július 31-én, a költő halálának 175. évfordulója alkalmából. Mint ismeretes, 1849. július 31-én a Segesvárral szomszédos Fehéregyházán vesztett csatát a Bem József tábornok vezette magyar hadtest a háromszoros túlerőben lévő cári csapattal szemben. Ekkor látták utoljára élve Petőfit, aki valószínűleg elesett az ütközetben.
Császártöltés Község Önkormányzata és a Császártöltési Német Nemzetiségi Önkormányzat május 1-jén színes programmal várta a Piactérre a település lakosságát.
Petőfi Sándor születésének 200. évfordulója alkalmából számos szakmai és populáris program, több napos rendezvény, innovatív fejlesztés valósult meg Kiskőrösön. A csaknem két éven át zajló rendezvénysorozat szervezésében Kiskőrös Város Önkormányzata mellett részt vettek a város oktatási és kulturális intézményei, civil szervezetek, cégek és magánemberek annak érdekében, hogy a szülőváros méltó módon adózzon nagy szülötte emléke előtt.
A szeretet gyertyájának meggyújtásával, a Kiskőrös főterén elhelyezett nagy koszorú mind a négy gyertyája ég. Aranyvasárnap Domonyi László polgármester, és Pénzes Péter református lelkipásztor mondott beszédet, és gyújtotta meg az utolsó adventi gyertyát.