Súlyos mondatok borzolják néhány napja a közélet, a hírek iránt fogékonyak idegrendszerét: pár napja megjelent, majd a neten szélsebesen terjedő cikk szerint a Kiskunhalasi Mobil Járványkórház azért nem tudja fogadni a koronavírusos betegeket, mert a létesítményre felügyelő biztonságiak ellopták a berendezés egy részét, a lélegeztető gépeket pedig más kórházakba szállították.
Napokon belül több mint kétszáz ajándékcsomagot juttat el gyermekotthonban élő gyerekeknek a Paks II. Zrt. A két új blokk létesítéséért felelős társaság Mittler István kommunikációs igazgató tájékoztatása szerint idén – ahogy az előző években is – több karitatív akcióhoz csatlakozott.
Idén már jó előre sűrűn szedett plakát hirdette a talán minden korábbinál színesebb kulturális és közösségi programokban gazdag Csengődi Falunapot, amelyet október 1-3-ig a település valamennyi korosztályát megszólítva tartottak.
CSÁSZÁRTÖLTÉS - Szeptember 19-én rendezte meg Császártöltés Község Önkormányzata és a Német Nemzetiségi Önkormányzat a hagyományos Szüreti felvonulást. A Pincelakat Hotel előtti téren, - a régi időkhöz hasonló módon, - sűrű dobpergés után a kisbíró felolvasta a híreket, majd a Pénzügyőrség Fúvószenekara adott térzenét.
Solt legnagyobb, városképi jelentőséggel bíró középületét, - dr. Szabó Tünde, az Emberi Erőforrások Minisztériuma sportért felelős államtitkára szerint a település ékkövét, - a többfunkciós sportcsarnokot szeptember 29-én avatták fel.
A pályázatok írása és megvalósítása a pandémia ideje alatt is zavartalan volt Császártöltésen – mondta el Takácsné Stalter Judit polgármester a lezárult és folyamatban lévő fejlesztések összegzésekor. A beszélgetésből az is kiderült, hogy a településen nem csak a beruházások folytatódtak a világjárvány mindenki számára nehéz hónapjai alatt, de összefogásból és emberségből is kitűnőre vizsgáztak a helybéliek.
Nemesnádudvar, Hajós után Homokmégyen október 14- én rendezték meg a tájegységi trófeaszemlét, amelyre hét vadászatra jogosult hozta el kimagasló gímszarvas trófeáit. A rendezvény nagy érdeklődést váltott ki a vadászok és a vadgazdálkodás területén dolgozók körében.
CSÁSZÁRTÖLTÉSEN több, mint száz év után ismét keresztet állítottak. A projekt megvalósítása Császártöltés Község Önkormányzata anyagi támogatásának és a Császártöltési Német Nemzetiségi Önkormányzat sikeres pályázatának köszönhető, amely keretén belül 1,5 millió forintot nyertek a Bethlen Gábor Alapkezelőtől. A kőkereszt a Bajai úton került felállításra tavaly, az ünnepélyes szentelést pedig augusztus 20-án, nemzeti ünnepünk napján tartották, főtisztelendő Nagyidai Zsolt plébános által celebrált szentmise kíséretében.
A KALOCSAI temetőben október 12-én katonai tiszteletadás mellett helyezték végső nyughelyükre a második világháborúban Kalocsán és környékén 1944. októbere és 1945. júniusa között elesett, illetve a volt nagyszeminárium épületében kialakított ideiglenes katonai kórházban elhunyt szovjet katonák földi maradványait.
KISKŐRÖS - A legendás magyar traktornak állítanak emléket a kiskőrösiek a nemzetközi Dutra Találkozó megszervezésével, idén immár kilencedik alkalommal jöttek össze az ország minden tájékáról a hódolók.
A Paks II. Zrt. ismét meghirdette az „Atomenergia – A biztos jövő” Tanulmányi Ösztöndíjprogramot, amelyre középiskolások és egyetemisták pályázatait várják. Mittler István, a Paks II. Zrt. kommunikációs igazgatója kiemelte: az ösztöndíj az első lépés lehet a fiatalok számára, ha csatlakozni szeretnének a projekthez.
Öt napon át vidám kacagástól, gyermek zsivajtól, horvát ének és zeneszótól hangos a dusnoki Víziturisztikai Központ és a község központjában lévő zarándokszállás. E két helyszínen tartották ugyanis a Bethlen Gábor Alap és a Dusnoki Horvát Nemzetiségi Önkormányzat támogatásával megrendezett horvát nemzetiségi nyelv és néptánc tábor programjait
Suhajda János és Suhajda Jánosné, a Kiskőrösi Petőfi Sándor Evangélikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Technikum nyugalmazott pedagógusai a Bács-Kiskun Megyei Közgyűléstől „Bács-Kiskun Megye Ifjúságának Neveléséért-díjat” vehet át szeptemberben, a közgyűlés kiskőrösi ünnepi ülésen.
Pintér Sándor belügyminiszter augusztus 19-én a Belügyminisztériumban augusztus 20-a, Magyarország nemzeti ünnepe alkalmából kitüntetéseket adott át. A kimagasló teljesítményt nyújtó rendvédelmi munkatársak között három kalocsai tűzoltó részesült magas elismerésben.
„Az itt megjelent és ünnepelt személyek mind életvitelükkel, mind munkásságukkal példaképei a város lakosságának. Rengeteget dolgoztak, elismerést és megbecsülést vívtak ki maguknak és az általuk képviselt közösségnek, amelyet most a város nevében tisztelettel megköszönök, egyben példaképül állítok a felnövő generációk számára” – Dr. Filvig Géza polgármester ezekkel a szavakkal nyitotta meg az augusztus 20-i ünnepi képviselő-testületi ülést, amelyen a hagyományoknak megfelelően Kalocsa Városért Kitüntető Díjakat adtak át az arra legérdemesebbnek.\nKalocsa Városért - Csáky Imre Díjat vett át a Kalocsai Járási Hivatal Népegészségügyi Osztályán dolgozók nevében a COVID-19 járvánnyal kapcsolatban a városban végzett példaértékű munkájuk elismeréseként Réfy Anita járványügyi felügyelő.\n
Domonyi László, Kiskőrös polgármestere 2006 óta végzett városvezetői tevékenységét „Az Év Polgármestere Bács-Kiskun Megyében” díjjal ismerte el a Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés. Több, mint harmincan vehetik majd át a megye legrangosabb elismeréseit, - köztük Domonyi László is - szeptember 4-én, Kiskőrösön, ünnepi közgyűlés keretében, a II. Szüreti Mulatság rendezvényhez csatlakozó megyei programon.
Jó döntésnek nevezte augusztus 20-ai ünnepi beszédében az igazságügyi miniszter, hogy Szent István király - elfogadva a római pápa fennhatóságát - népét a keresztény kultúrkör részévé tette.\nEz a döntés ma is meghatározza Magyarország helyét Európában és a világban - mondta Varga Judit Soltvadkerten, a Hősök terén tartott ünnepségen. Az Alaptörvény Nemzeti hitvallása is hirdeti: büszkék vagyunk arra, hogy Szent István király ezer évvel ezelőtt szilárd alapokra helyezte a magyar államot, és hazánkat a keresztény Európa részévé tette - közölte.\n
Az elmúlt hetekben számos településen képviseltette magát a Paks II. Zrt. A Dunaújvárosi Egyetemen a cég standjánál ismerkedhettek a projekttel az érdeklődők, a minden hétvégén más településen feltűnő információs sátor pedig Fadd-Domboriban fogadta a látogatókat. A Paks II. tájékoztató kamionja a járvány okozta kényszerpihenőt követően szintén ismét várta az érdeklődőket.
Egy új, innovatív kültéri közösségi tér várja a városban élő és ide látogató fiatalokat a János Vitéz Látogatóközpont kertjében, aminek elsődleges célja, hogy minőségi városi környezetben kialakított modern pihenőhely, információs pont álljon az érdeklődők rendelkezésére.
A birkózás hosszú évtizedek óta eredményesen működik a városban, jelenleg a Kiskőrösi Petőfi Birkózó Klub keretei között. Edzőteremként a Thököly utca 15. szám alatti, önkormányzati tulajdonú egykori iskolaépület szolgál. Ahhoz, hogy az épület valóban betölthesse funkcióját, nélkülözhetetlen volt a felújítás.