A Dusnokon több száz éve lelki vigaszt nyújtó élő kultuszhelyen, a környezetében is tetszetős Feketi, vagy másik nevén Mária kápolnánál július 4-én, vasárnap tartották a hagyományos búcsújáró szentmisét. A kápolnánál bemutatott szertartáson mintegy 200 hívő vett részt. A szentmise végén a nagyközségben 47 éve papi szolgálatot ellátó Kistamás István plébános bejelentette: 77 éves korára tekintettel nyugdíjba vonul, augusztus 1-től Kiss József lesz az egyházközség plébánosa. A hívek meghatódottan búcsúztak Kistamás Istvántól.
Napihír: Pécsett brutálisan összevertek két meleg orvost, az egyikük elájult a verés során. A ballib média hozta a hírt, sejtetvén, hogy a szomorú eset nem sokkal az általuk csak „melegellenesnek” nevezett törvény parlamenti elfogadása után történt. Tehát itt a következmény, harsogták: a törvény olaj volt a tűzre, már az utcán verik a melegeket. – Pár napra rá azonban kiderült, hogy a tettesek a hazánkban évszázadok óta élő, indiai eredetű kisebbséghez tartozók voltak, és az összetűzésnek semmi köze sem volt az érintettek szexuális életformájához. Vagyis hétköznapi, bár kétségtelenül sajnálatos, utcai összetűzés volt. Na persze, az érintett sajtóorgánumok ezt a hírt már „elfelejtették” közzé tenni. Súlyos dilemma gyötörte őket, most akkor a melegeket védjék vagy a romákat… Kibújt a szög a zsákból.
Vélhetően sokáig emlékezetes lesz a Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye háromnapos ünnepi programsorozata, melyre a városba látogatott Erdő Péter bíboros, esztergom- budapesti érsek. A magyar katolikus egyház feje június 25-én, a kalocsai Nagyasszonyunk Katolikus Gimnázium Színháztermébe összehívott Egyházmegyei papi rekollekciót, azaz lelki és szakmai továbbképzést vezette. A kurzus témája az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus volt, amelyre a Pápa is Budapestre érkezik.
Első alkalommal szervezte meg Nagy Tamás Kiskőrös főterén a nyáresti zenés BorZsongás rendezvényét. Bor és zsongás volt bőven, már maga a program elnevezése iránti kíváncsiság is kicsalta az embereket a főtérre a nyári melegben.
Soltvadkert számára továbbra is a Vadkerti-tó környéke a kiemelt fejlesztési terület. A város kifogyhatatlan a fejlesztési ötletekben. Többek között erről is beszélgettünk Temerini Ferenc polgármesterrel.
A címbeli néven fut a Megyeháza felületeinek népszerű rovata. A Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat nem fedezett fel újat a nap alatt, mindössze egy állandó kincsünkre, értékünkre hívja fel a figyelmet: a virágok csodájára.
Friss hír: a Kozármislenyi Plébániához (Baranya megye) tartozó Lothárd település katolikus templomába éjjel bulizó fiatalok törtek be, ott törtek-zúztak és több, mint egymillió forintos kárt okoztak. A bejárati ajtó mellett ablakokat törtek be, szobrokat és egy feszületet törtek össze, szétdobálták a miseruhákat. A hat, 15-17 éves fiatalt a rendőrség hamar elfogta, vizsgálat indult ellenük. - A közelmúltban Gödöllőn már történt egy hasonló eset, ott egy magányos elkövető a görög-katolikus templomot gyalázta meg.
Petőfi Sándor manapság ugyanolyan értékes, mint amilyen a saját korában volt, és – életét helyesen értelmezve – példakép lehet az ifjúságnak – fogalmazott az emberi erőforrások minisztere a 2022–2023-as Petőfi-emlékév kapcsán június 3-án Kiskőrösön.\nKásler Miklós szerint a 200 éve született költő a vértelen forradalmat indította el, azt a pillanatot tudta megragadni, amire régóta készültek a magyarok. Hangsúlyozta: Petőfi Sándor gondolkodásának alapja a nemzet volt, „honfiúi szeretettel szerette hazáját, amiért mindent képes volt feláldozni, akár még az életét is”. A fiatalságnak azt kell megértenie, hogy a „forradalmi tettek lehetnek tiszták is, mögötte nemes érzésekkel, gondolatokkal, illetve egy nemzet sorsát előrevivő mozzanatokkal” – fogalmazott a miniszter.\n
Az új Duna-hídnak köszönhetően Kalocsa és az M6 autópálya, valamint Kalocsa és Paks között a menetidő hozzávetőlegesen 15 percre csökken. A beruházásnak jelentős gazdaságélénkítő hatása várható a térségben. A híd alapkőletételi ünnepségén jelen volt Süli János, a Paksi Atomerőmű bővítéséért felelős tárca nélküli miniszter, Tolna megye 3. számú választókerületének országgyűlési képviselője, Font Sándor, Bács-Kiskun megye 3. számú választókerültének országgyűlési képviselője és Nyul Zoltán, a NIF Zrt. beruházási vezérigazgató-helyettese.\nA 2024 nyarára elkészülő Kalocsa-Paks új Duna-híd, a 20. híd lesz a Duna magyarországi szakaszán.
Soltszentimre 1350 lelket számláló csendes, gondozott kistelepülés a kiskőrösi járásban, 20 kilométerre Kiskőröstől és 40 km-re a megyeszékhelytől, Kecskeméttől. Nagy István polgármester szerint egy szerethető község, aminek van múltja és jövője is. Itt van például a névadó Szent Imre herceg legendája, aki a hagyomány szerint a közeli királyi vadaskertben, azaz a mai Soltvadkert területén szerzett halálos vadászbalesetet és a hazafelé úton a település határában lelte halálát. Az ő emlékére emeltette apja, István király a templomot, amit az utókor Csonka-torony néven ismer. Ami pedig a jövőt illeti, leginkább azok a fiatalok a zálogai, akik letelepedtek a parányi településen, és – minden nehézség dacára – itt képzelik el az életüket.
Május utolsó hétvégéjén megtelt a Kiskőrösi Rónaszéki Fürdő parkja, hiszen a Kiskőrös Város Önkormányzata, a Kunság-Média Nonprofit Kft., a Kőrösszolg Nonprofit Kft. és a Kiskőrösi Rónaszéki Fürdő szervezésében lebonyolított Kiskőrösi Kavalkád- Városi Gyermeknap kétnapos rendezvényére közel nyolcszázan látogattak ki.
Május 9-én, vasárnap búzaszentelést tartottak Kalocsa-Negyvenszálláson. A szertartást a városrész templomának közösségét pasztoráló dr. Mészáros István mutatta be. A negyveni templomtól a közeli búzatáblához egy mezőgazdasági gépudvaron keresztül haladó körmenet tagjai közül sokan népviseletbe öltöztek. A szertartáson a városi önkormányzat is képviseltette magát.
A kivitelezés fázisába ért Kiskőrös régi álma, megkezdődött a kistermelői piac infrastrukturális fejlesztése. Az egykori kínai áruház csarnokában fedett térbe kerülnek az elárusító standok, ahol időjárástól függetlenül, kulturált körülmények között találhat egymásra a termelő és a fogyasztó. Domonyi László polgármester hangsúlyozta, egy járási központnak rendelkeznie kell egy piaccsarnokkal, egy városi jelleget mutató, helyi termékeket értékesítő, mindennap nyitva lévő hellyel.
Rózsa Réka 29 esztendős diplomás szakápoló, a kalocsai Szent Kereszt Kórház sebészeti és traumatológiai osztályán kezdett el dolgozni, de a koronavírus-járvány kezdetekor belső indíttatásból úgy döntött, hogy jelentkezik az újonnan létesült Covid osztályra.
A fogjunkossze.hu internetes oldalon jelent meg az a felhívás, melynek eredményeként 95 egészségügyi szakembert díjaztak. Országosan 95 orvost, ápolót és nem betegágy mellett dolgozó egészségügyi szakember munkáját ismerték el a közelmúltban. A március 19-én zárult online szavazáson a három fenti kategóriában lehetett jelöléseket leadni. A felhívásra több mint hétezren szavaztak. A szavazás végeredménye alapján 33 orvos, 43 szakdolgozó és 19 nem betegágy mellett dolgozó szakember részesült oklevél és pénzjutalom elismerésben. Köztük van a kalocsai Szent Kereszt Kórházból „Év Covid-orvosa díjban” részesített dr. Körmendy Szabolcs főorvos, a Covid Osztály vezetője.
\n Dr. Körmendy Szabolcsot az elismerésről kérdeztük.
A Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye, a Keceli Espereskerület, a rokonok és a tisztelői a gondviselő Isten akaratát elfogadva tudatták, hogy Kovács Sándor érseki tanácsos, soltszentimrei plébános életének 74., áldozópapságának 50. évében, 2021. március 1-jén a szent útravalóval megerősítve a kecskeméti megyei kórházban visszaadta lelkét Teremtőjének.
A kalocsai Szent István király templomban tavaly rendeztek először mézszentelő szentmisét, amit mézkóstolás is követett. A hagyományteremtő kezdeményezés nyomán idén március 7-én is szentmisén vettek részt a méhészek, jóllehet, a pandémiás helyzet miatt a mézkóstolás ezúttal elmaradt.
Megkezdődtek Kalocsán a Szentháromság tér felújításának régen várt befejező munkálatai, ezért a következő néhány hónapban gépjárművel el kell kerülnünk a lezárt teret. Miközben a forgalomkorlátozás miatt az egyik szemünk sír, a másik nevet, hiszen végre karnyújtásnyira került a befejezés. A tér megújulásáról dr. Filvig Géza polgármesterrel beszélgettünk.
A 2020-as évre tekintettünk vissza Takácsné Stalter Judittal, Császártöltés polgármesterével. S bár az esztendőt kéretlenül áthatotta náluk is a COVID-járvány – ami a közösségi programokat alaposan visszavetette – fejlesztésekben és eredményekben nem volt hiány az ország elismerten egyik legszebb fekvésű településén.