Egy emberként szurkolt Kiskőrös Suba Róbert paralimpikonnak, aki a párizsi ötkarikás játékokon kajak és kenu sportágban is képviselte Magyarországot. A Szegedi Vízisport Egyesület kiválósága a KL1 200 méteres kategóriában 4., VL2 200 méteres kategóriában pedig az 5. helyezést érte el, amit az itthoni szurkolók kitörő örömmel fogadtak. Robi azonban csalódott, hiszen ő éremért ment.
Jó pedagógus csak jó ember lehet. Olyan, akinek szeretünk a közelében lenni. Akinek a jelenléte nyugodt, derűs, személyisége inspiráló, szakmailag felkészült. Domonyiné Borbényi Katalin a Bács-Kiskun Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat Kiskőrösi Tagintézményének logopédusa született pedagógus. Azon szerencsések egyike, akiknek a hivatása a hobbija. 40 éves pályafutással a háta mögött is motivált, fáradhatatlan, ma is hajtja a tudásvágy.
\nMéltán érdemelte ki 2022-ben az „Év pedagógusa” díjat. Augusztus 20-án, nemzeti ünnepünkön pedig dr. Sulyok Tamás köztársasági elnök Magyar Bronz Érdemkereszt kitüntetést adományozott számára négy évtizeden át tartó kimagasló színvonalon végzett oktató-nevelő munkájáért.
\n
Magyarország egyetlen városából, térségéből nem jutottak be annyian a Miss World Hungary döntőjébe, mint Kiskőrösről és a kiskőrösi járásból. Ez az önmagában figyelemfelkeltő hír különösen annak fényében rendkívüli, hogy 2024-ben a kiskőrösi Katzenbach Andrea nyerte el a Miss World Hungary címet és ezzel együtt a jogot, hogy Magyarországot képviselje a világversenyen. Rajta kívül az ugyancsak kiskőrösi Csipak Zsuzsi és a csengődi Geiger Zsanett került be a fináléba, ahol az eredetileg indult 100 lány közül már csak a 15 legszebbnek, legintelligensebbnek ítélt hölgy versengett a Magyarország szépségkirálynője és két udvarhölgye címért.
Okos-tanterem segíti az oktatást a dunavecsei Petőfi Sándor Általános Iskolában. A fejlesztés az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program támogatásával valósult meg.
Október 5-én került megrendezésre Császártöltés Község Önkormányzata és a Császártöltési Német Nemzetiségi Önkormányzat közös szervezésében a már hagyományossá vált Szüreti Felvonulás.
Császártöltés Község Önkormányzata pályázatot nyújtott be a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz, TOP_PLUSZ-1.2.1-21 ÉLHETŐ TELEPÜLÉSEK felhívásra „Belterületi Kerékpárút II. ütem és játszótér fejlesztés Császártöltésen” címmel.
Dunapatajon október 12-én az év rangos és színvonalas kulturális programjainak méltó folytatásaként rendezték meg a kalocsai járás legnagyobb hagyományőrző szüreti felvonulását és az azt követő szüreti bált. Az önkormányzat és a Dunapatajért Közalapítvány szervezésében megtartott látványos lovas, hintós, lovas kocsis és táncos felvonulás résztvevői között ott voltak a legmagasabb, 5 patkós minősítést kiérdemelt Dunapataj Bakodpusztai Idegenforgalmi Centrum csikósai és a Duna menti települések lovassport iránt elkötelezett tagjai is.
Október 12-én, szombaton, rendkívül jó időben, a korábbi években már jól bevált helyszínen, a Szabadidő Parkban 15. alkalommal rendezték meg Kiskőrös legnagyobb gasztronómiai eseményét, a Kakaspörkölt Főző Fesztivált. Ugyan direktben nem akartak rekordot dönteni, de mégis sikerült: a tavalyi 100-at felülmúlva idén 120 főzőhelyen gyújtottak a bográcsok alá.
Csengődőn október 8-án ünnepélyesen letették az esküt az új képviselő-testület tagjai és Pivarcsi Csaba polgármester. Ezzel hivatalosan is megkezdődött az előttük álló közel ötéves önkormányzati munka, amely ha csak a közelmúltban átadott fejlesztéseket, közösségi eseményeket nézzük, bíztató folytatása lehet az előző fél évtizednek. A régi-új polgármesterrel a választások eredményéről, a település életében jelentős változásokat hozó fejlesztésekről, a közelmúlt legjelentősebb közösségi eseményéről, a Csengődi Falunapokról beszélgettünk.
A közel kilenc kilométer hosszúságú, Soltvadkertet elkerülő útból 4,8 kilométert átadtak a forgalomnak szeptember 19-én. Az útépítés várhatóan decemberben fejeződik be, akkortól vehetik birtokba a teljes szakaszt az autósok. Tíz éve tartó folyamat zárásaként készül el az út, melynek során egy autópályákra jellemző forgalomterhelésből lélegezhet fel Soltvadkert, illetve jelentősen egyszerűsödik a térségi közlekedés. A részletekről Font Sándor országgyűlési képviselő számolt be lapunknak.
A városi önkormányzatot a Magyar Államkincstár szeptember 12-én fontos, az uszoda és gyógyfürdő jövője szempontjából korszakos jelentőségű döntésről értesítette: Kalocsa 1 milliárd forintos vissza nem térítendő támogatást kap az uszoda és gyógyfürdő fejlesztésére. A hírt a közösségi médiában dr. Filvig Géza, szeptember 30-ig funkcióban lévő polgármester is megerősítette.
A térség két népszerű programján is tájékozódhattak az érdeklődők a közelmúltban a Paks II. projekt aktuális helyzetéről. Egyaránt sokan fordultak meg a társaság információs sátránál a paksi Atomfutáson és a Szekszárdi Szüreti Fesztiválon.
A lovassport számos kiválóságával büszkélkedő Dunaszentbenedeken július 28-án 35 fogathajtóval és 41 szabadidő lovassal, köztük számos 12 év alatti fiatallal vette kezdetét a 2024. évi Lovasnap. Az eseményre többnyire Bács-Kiskunból és a szomszédos vármegyékből érkeztek a lovasok és hajtók. Ugyan a nyári szabadságok és a 37 fokkal tetőző kánikula miatt néhány emblematikus versenyző és ló nem vett részt az eseményen, de aki ott volt, az a kitűnő szervezésnek, az árnyat adó sátraknak, a lóitatóknak és pihentetőknek köszönhetően egy látványokban és izgalmakban bővelkedő napban volt része.
Szeretettel, színes program-kavalkáddal és meghosszabbított nyitva tartással várja a csobbanni vágyó vendégeket augusztus 24-én szombaton a Kiskőrösi Rónaszéki Fürdő. Éjszakai csillagfényes fürdőzésre is lehetőségünk nyílik ezen a napon. Élvezzük a medencék varázsát, csobbanjunk a csillagos ég alatt, figyeljük a hullócsillagokat a medencékből!
\nEzen a napon 23 óráig tart nyitva a fürdő!
\n
A több évtizedes csúcsokat döntő hőségben megnéztük, a Duna ilyentájt szokatlanul magas vízállása mellett hol hűsölhetünk, horgászhatunk, falatozhatunk a folyam partján, vagy annak közelében?
A június 29-én Dunapataj-Szeliden megtartott XX. Bács-Kiskun Vármegyei Polgárőrnapon egy összkerékhajtású Nissan típusú szolgálati gépkocsival bővült a Dunapataji Polgárőr Egyesület járműparkja. A Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság tulajdonában lévő, az egyesület használatába adott, önkormányzati segítséggel felújított jármű kulcsát a jubileumi eseményen dr. Valóczki Ferenc rendőr ezredes, rendészeti főkapitány-helyettes adta át Szigeti Sándornak, a dunapataji polgárőrök vezetőjének.
Kimagasló az érdeklődés a Paks II. Zrt. szakmai gyakorlati programja iránt, amelybe idén nyáron huszonöten kapcsolódtak be. A fiatalok Magyarország különböző egyetemeiről érkezetek. Tapasztalatszerzésüket, munkájukat mentorok segítik minden szakterületen.
Simon Zoltán alpolgármester májusban tett látogatást a vajdasági Kúlában, Kalocsa testvérvárosában, ahol Valka Károly alpolgármester és Pozsár Csaba, a kúlai magyar nyelvű Petőfi Brigád Általános Iskola igazgatója fogadta. A kalocsai alpolgármester úti célja ezúttal az volt, hogy ötlete nyomán - a Bajai Tankerület igazgatójának egyetértésével - előkészítse a kalocsai Eperföldi Sportiskolai Általános Iskola és a kúlai intézmény testvériskolai kapcsolatát. Simon Zoltánt a látogatása eredményéről kérdeztük.
A szokatlanul meleg idő előre hozta a strandszezon kezdetét a Vadkerti-tónál, ahol a 2020-ban átadott korszakos jelentőségű, azóta kisebb lépésekben folytatott beruházások beértek. A fürdőhely példa értékű komplex, egységes arculatú fejlesztése eredményeként a látogatók száma az elmúlt években folyamatosan emelkedik, és amint azt Schnürlein Andor, a Vadkert Komszolg Kft. ügyvezetője a helyszínen elmondta, várakozásuk szerint ez a trend az idén is folytatódik. Már most sokan fürdenek a tóban, de az iskolai szünidő kezdetével a látogatók száma egykettőre fölpörög majd.
Az összetartás szép példájaként Ökumenikus Családi Napot szerveztek a helyi keresztyén gyülekezetek Kiskőrös Város Önkormányzata, valamint a Kiskőrösi Egészségfejlesztési Iroda támogatásával. Június 16-án több százan gyűltek össze a főtéren felállított nagysátor alatt, hogy közösen eltöltsenek egy lelkiekben gazdag, tartalmas vasárnapot. A rendezvény hagyománya még a covid előtti időszakra nyúlik vissza, a Jöjj ma hozzám címmel meghirdetett esemény az összetartozás jegyében telt.