• December 2. hétfő, Melinda, Vivien
logó
Gazdaság 2021. március 26. 10:40

Töretlen az érdeklődés a Paks II. Akadémia iránt

Képgaléria
Töretlen az érdeklődés a Paks II. Akadémia iránt
Közel százan szereztek atomerőművi üzemeltetési szakmérnök, szakember képesítést mostanáig a Paks II. Akadémia keretében. A partneregyetemek mindegyikén lezárult az első tanév, amelynek tapasztalatai alapján a képzést finanszírozó Paks II. Zrt. megemelte a hallgatói keretszámot és a finanszírozási összeget.

Hirdetés

A Paks II. Zrt. 2019-ben hat felsőoktatási intézménnyel – a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel, a Pécsi Tudományegyetemmel, a Debreceni Egyetemmel, a Pannon Egyetemmel, a Miskolci Egyetemmel és a Dunaújvárosi Egyetemmel – együttműködésben hozta létre a Paks II. Akadémiát. A program keretében már a második évfolyamon képezik a szakembereket. Az egyetemek egy része ősszel, mások most, keresztféléves rendszerben indították el a
képzést.
Mittler István, a Paks II. Zrt. kommunikációs igazgatója elmondta, hogy minden egyetem esetében meghatározott létszámig vállalta a két új blokk létesítéséért felelős cég a finanszírozást, de több intézménynél ennél nagyobb volt az érdeklődés, és önköltségen is tanultak a kurzus keretében.
Az első tanév során négy egyetem ősszel, kettő tavasszal indította az atomerőművi üzemeltetési szakmérnök szakirányú továbbképzést.
A képzés mindenhol lezárult, tanulmányaik végeztével nyolcvanan tettek sikeres vizsgát, számolt be az eredményekről Mittler István. Azt is hozzáfűzte, hogy a következő tanévben már emelt összegű támogatást nyújt a Paks II. Zrt. az egyetemeknek és a hallgatói keretszámokat is megnövelték, így akár 135-en szerezhetnek térítésmentesen atomerőművi üzemeltetési szakmérnök vagy szakember képesítést.
A 2020/2021. tanév őszi félévében három egyetemen indult el a képzés. A Miskolci Egyetemen és a Debreceni Egyetemen 15-15 fő kezdte meg tanulmányait, míg a Dunaújvárosi Egyetemen ismét nagyon nagy volt az érdeklődés, a 25 fős kvótát jóval felülmúlta és tucatnyian önköltségen tanulnak. A Pécsi Tudományegyetem és a Pannon Egyetem most, keresztféléves rendszerben indítja a továbbképzést, az előbbi egyetemen 25, az utóbbin 15 résztvevővel, akik mindannyian a Paks II. Zrt. támogatását élvezik.
Mittler István kifejtette, hogy a jól képzett szakemberek iránt mindenhol – a nukleáris iparban is – nagy a kereslet.
– A Paks II. projekt az évszázad hazai beruházása. A két új blokk legalább 60 éven át szolgáltat megfizethető áron klímabarát energiát. Létesítésükhöz, működtetésükhöz fontos a magasan képzett munkaerő – vázolta. Mint részletezte, éppen ezért hívta életre a projektcég a Paks II. Akadémiát, amely színvonalas képzési programot kínál az egyetemi hallgatóknak az alapképzés vagy a mesterképzés befejezése után. – Azok, akik elvégzik ezt a továbbképzést, megalapozhatják jövőjüket egy olyan iparágban, amely a következő évtizedekben kiemelt szerepet tölt be úgy hazánk gazdaságában, mind nemzetközi szinten – mutatott rá a Paks II. Zrt. kommunikációs igazgatója.

 

Kövessen minket a Facebookon is!


Hirdetés
Címkék: Paks

Hirdetés

Hirdetés
Hirdetés