• Február 9. vasárnap, Abigél, Alex
logó
Közélet 2024. október 22. 11:26

120 bográcsban rotyogott a kiskőrösi kakaspörkölt

120 bográcsban rotyogott a kiskőrösi kakaspörkölt
Október 12-én, szombaton, rendkívül jó időben, a korábbi években már jól bevált helyszínen, a Szabadidő Parkban 15. alkalommal rendezték meg Kiskőrös legnagyobb gasztronómiai eseményét, a Kakaspörkölt Főző Fesztivált. Ugyan direktben nem akartak rekordot dönteni, de mégis sikerült: a tavalyi 100-at felülmúlva idén 120 főzőhelyen gyújtottak a bográcsok alá.

Hirdetés

Délelőtt 9 órára, az ünnepélyes tűzgyújtás idejére a Szabadidő Park környékét annyira ellepték az autók, hogy szinte talpalatnyi föld nem maradt a főbejárat több száz méteres körzetében. Mindez már előre vetítette, hogy a rekord számú főzőhelyek mellett rekord látogatói szám várható. Érkeztek is a vendégek, sokan Kalocsáról, Kiskunhalasról, Soltvadkertről és környékéről, akik számára 12 óriásbográcsban, több mint 300 kilogramm kakashúsból főzték a pörköltet, hogy mindenki barátságos ár mellett fogyaszthasson a magyar konyha egyik jellegzetes és remek ételéből.

A főzők számára a képzeletbeli startpisztoly 9 órakor dördült el, Domonyi László polgármester és Dedák Balázs, a szervező team tagja együtt gyújtottak a bogrács alá, és ezzel ünnepélyesen is kezdetét vette a 15. Kiskőrösi Kakaspörkölt Főző Fesztivál. 

Délben már hosszú sor állt az Alföld Aranya & Jona Drink sátornál, ahol végül, felülmúlva a 2023-as rekordot, 540 adag kakaspörköltet egyszer használatos edényekben porcióztak ki a a vendégeknek. A számukra főző mestereket talán név szerint is érdemes megismerni: Opauszki János, Kolozsvári Gábor, Kolozsvári Zoltán, Kiss Sándor, Dulai György, Nagy Imre, Kovács József, Schiszler Tamás, Szekér János, Tóth János, Wéber Gábor, Kiss Viktor.

A fesztiváli forgatagban főzőként ott volt Font Sándor és Demeter András országgyűlési képviselő, dr. Kerényi János, a Bács-Kiskun Vármegyei Közgyűlés alelnöke is.

A gyermekeket ingyenesen arcfestés, öt ugrálóvár, íjászat és kisautók tucatjai várták, így a família minden tagja megtalálta a számára megfelelő szórakozási lehetőséget.

A családok számára előadások, zenei programok és gyerekeknek szóló aktivitások tették színessé a rendezvényt. A fellépők között helyi zenekarok, tánccsoportok, neves előadók is szerepeltek.

A színpadi programok Markó Nani és Kothencz Lali műsorával indultak, de a nap folyamán színpadra lépett a Dzsem Buli Zenekar, az Akasztói Vízkereszt Citerazenekar, Kiskőrös Város Fúvószenekara. Természetesen felléptek Kiskőrös Város Mazsorett csoportjai is, majd 18 órakor a fesztivál sztárvendégei, Marót Viki és a Nova Kultúr Zenekar, akik egyedi stílusú, retro hangulatú, 60-as és 70-es évek ihlette zenéjükkel szórakoztatták a közönséget.

Az est hátralévő részében Dörmő Anita és Markó Nani, azaz hogy az Anita & Nani RETRO Party, majd Kothencz Lajos mulattatta a vendégeket. A fesztivál programsora DJ Komlósi Gyurival és DJ Kelemennel hajnali két órakor zárult. Zs.F.

Kövessen minket a Facebookon is!


Hirdetés
Címkék: Kiskőrös

Hirdetés

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés